fbpx
Log In

Психологія бідності

Хочеться поговорити з вами про таке поняття, як «Психологія бідності».

Багато з нас виховувалися людьми старої радянської закалки, які працювали від зарплати до зарплати, а спроби підприємництва своїх дітей називали дурними мріями. На їхню думку – нормальна дитина повинна вступити до інституту, звідти розподілитися на який-небудь завод і там вже пропрацювати до пенсії. Знайоме вам?

Ось деякі «симптоми» психології бідності:

 • Скарги на життя. Чи не в той час народився, не в тій країні, не з тими даними.
 • Коли робота з маленькою зарплатою. Зазвичай люди з психологією бідності бояться ризиків і віддадуть перевагу низькооплачувану, але стабільну роботу в держустановах, а комерційні організації обходять стороною — не дай Бог, збанкрутують!
 • Відсутність терпіння — хочеться всього і відразу. Немає бажання починати кар’єру з нуля, немає бажання йти на маленьку зарплату, але з перспективою. Якщо такій людині дати мільйон доларів — він розтрачує його відразу і не розуміючи на що.
 • Постійне порівняння себе з іншими і не в свою користь. По-іншому можна назвати це — заздрість.
 • Перевищення витрат над доходами.
 • Жадібність, скупість. Коли думаєте не де заробити більше, а де б ще заощадити.
 • Небажання розвиватися як особистість і рости духовно.
 • Почуття «Мені все повинні» держава повинна забезпечити житлом, роботодавець — високою зарплатою.
 • Боязнь змін.
 • Низька самооцінка.
 • Напевно я недостойний кращого; великі гроші дістаються тільки нечесним трудом, а я не такий; від мене нічого не залежить; щоб чогось досягти потрібні зв’язки і гроші.

Знайшли у себе якісь риси? Не впадай у відчай! Ви не самотні і ті чи інші риси притаманні всім нам.

Як психологія бідності проявляє себе у вашому житті?

Уявіть собі, що ви проходите повз вітрини дорогого магазину, проте, не можете дозволити собі туди зайти. При думці про те, що вам потрібно переступити цей поріг, де на вході грізно стоїть швейцар, вас охоплює паніка і починають підкошуватися ноги. Вам так і здається, що якщо ви туди зайдете — продавці почнуть хихикати і показувати на вас пальцем (пам’ятаєте сцену з фільму «Красуня»?).

З цього виходить ось що: ви подумки даєте сигнал Всесвіту: «НІ, НІ, будь ласка! Не треба мені таких речей, я цього всього не варта! »Знайоме вам таке?

І справа ж не в тому, що вам щось там потрібно. Ви можете бути мультимільйонером, але при цьому у вас не буде ніякої необхідності щось купувати в цьому магазині. Різниця тільки в одному — це ваш страх, ваша невпевненість, що ви гідні чогось подібного.

І від цього потрібно терміново позбуватися. Це тільки для того, щоб ви розуміли: ви унікальні в своєму роді, і ви гідні всього самого кращого в цьому світі. І з чого ви взяли, що ви гірші за когось, хто може сюди зайти і купити все, що надумає?

Ви теж можете зайти. А не купуєте, тому що вам це не треба. Ось приблизно так ви повинні мислити, привчати себе і своє мислення.

Дотримуйтесь деяких простих правил:

Краще одна якісна сумка, ніж 10 дешевих. Краще недорогий бренд, ніж китайські підробки. Не обманюйте свою підсвідомість, кількістю або підробками, привчайте себе до того, що ви гідні самого якісного і кращого. Абсолютно все йде від нашого власного усвідомлення. Подібне завжди притягується до подібного.

Чи не збираєте гроші на чорний день — а то він і правда прийде. Краще відкладайте гроші на якісь ваші конкретні цілі.

Пам’ятайте про те, що світ — це дзеркало. Щоб отримувати — треба віддавати. Не забувайте виділяти на благодійність, чайові. Чайові потрібно залишати взагалі незалежно від того, скільки у вас грошей — якщо можете виділити кошти на похід в ресторан, то знайдете можливість і виділити 10% на чай — цим ви проявляєте пошану до законів Всесвіту і чужої праці.

Тримайтеся людей успішних , які чогось досягли — не випробовуйте почуття заздрості, а намагайтеся тягнутися, переймати їх мислення. Оточення, яке менш успішне, дає нам відчуття власної значущості, але абсолютно не дає мотивації до розвитку. Мозок отримує сигнал — «Ага, я вже успішний, я краще їх всіх, навіщо напружуватися?».

Це не означає, що досягнувши успіху треба забути всіх старих друзів — мова не про це. Ви цілком можете поєднувати всі кола спілкування, просто той самий чарівний пендель ви можете отримати тільки від тих, хто успішніший за вас.

Ніколи і ні на що не скаржтеся — не подобається щось — міняйте. Пам’ятайте — ми завжди самі робимо свій вибір! І чоловіка або дружину, на яких ви скаржитеся — ви вибирали самі. Так, ви не вибирали країну, де ви народилися, але в ваших силах змінити її на будь-яку іншу. Те ж саме стосується і роботи й  вашого оточення. Просто усвідомте це.

Не шукайте спосіб заощадити — краще знайдіть спосіб заробити більше.

Легко відносьтеся до витрат: гроші — це енергія, вони повинні рухатися. Легко віддаєте = легко отримуєте.

У вас завжди і у всьому має бути відчуття права вибору і того, що ви гідні кращого!

ratings_users:
1
ratings_score:
5
ratings_average:
5
views:
124