fbpx
Log In

Фінансові цілі: як ставити і досягати

Фінансові цілі можуть бути різними. Невеликі, пов’язані з вашими поточними потребами. Масштабні, орієнтовані на далеке майбутнє. І маса проміжних варіантів. Давайте розберемося, як ставити різні типи цілей, щоб завжди добиватися результатів.

Фінансові цілі: вчимося ставити і виконувати

  1. Розбираємося зі своїми істинними бажаннями і пріоритетами

По-перше, потрібно добре подумати, що є саме вашими цілями. Відсікти те, що нав’язане суспільством і близькими. Розібратися з глибинними бажаннями. Адже справжня мета повинна вас дійсно надихати. Тому гарненько поміркуйте над своїми цінностями та пріоритетами. Кому-то надзвичайно важливе почуття безпеки. Тоді варто на перший план висунути формування фінансового резерву. Хтось хоче повністю забезпечити своїх дітей, коли вони виростуть. Когось задушили борги, і головне зараз — швидше позбутися від них. Хтось по-справжньому може бути щасливий, багато подорожуючи. А комусь важливо побудувати будинок своєї мрії. Головне, щоб це були саме ВАША мета, без оглядки на статус, суспільство і тиск близьких.

  1. Формулюємо цілі

Незалежно від того, яка ваша мета, її потрібно чітко сформулювати. Стара добра концепція SMART вам в цьому допоможе. Цілі по SMART повинні бути:

S — specific (конкретними)

M — measurable (вимірними)

A — achievable (досяжними)

R — relevant (значимими, відповідати вашим цінностям)

T — time-based (обмеженими в часі)

Ось приклад поганого і гарного формулювання мети по SMART:

ПОГАНО: Хочу класну машину

ДОБРЕ: Купити Audi A6 до 2021 року, не влазячи у  борги і кредити

  1. Записуємо всі фінансові цілі

Використовуйте таблицю EXCEL або звичайний блокнот. Зафіксуйте там всі свої цілі. Проставте у кожної пріоритет, дату досягнення і необхідну суму.

  1. Розробляємо план досягнення кожної цілі окремо

Тут ми прораховуємо, скільки нам потрібно відкладати щомісяця, щоб досягти мети до передбачуваної дати. Якщо мета довгострокова, обов’язково враховуйте інфляцію в плануванні.

  1. Перевіряємо досяжність цілей

Отже, у нас є список всіх цілей, план їх досягнення і конкретна сума, необхідна щомісяця для кожної мети. Тепер ми можемо оцінити досяжність наших амбіцій. Порахуйте, яке в цілому фінансове навантаження буде потрібно для задоволення всіх ваших фінансових мрій. Якщо сума реальна — вітаємо! Залишається тільки діяти згодна з розробленим планом. Якщо немає, читайте далі.

  1. Підганяємо мету під реальність, а реальність — під цілі

Якщо загальна сума заощаджень буде вищою ваших можливостей, треба подумати над коригуванням плану.

Пройдіться ще раз за програмними цілями. Чи є такі, від яких можна відмовитися? Яким можна перенести термін виконання? Або які можна втілити, витрачаючи менше коштів?

Потім подумайте про оптимізацію своїх витрат. Коли є чітка мета, то завжди легше відмовити від безглуздих витрат. Щоб зрозуміти, де і скільки ви зможете зберегти, потрібно регулярно вести свій бюджет і аналізувати витрати. У цьому вам допоможе програма по бухгалтерії. Скорочуючи дрібні і непотрібні витрати, ми наближаємося до великих і важливим фінансовим цілям.

А тепер проаналізуйте свої можливості зростання. Можливо, настав час змінити роботу? Домовитися про підвищення? Взяти додаткові обов’язки? Або здати порожню другу квартиру? Подумайте, які ще можливості для активного і пасивного доходу у вас є.

Коли ви виконали всю цю роботу, зафіксуйте зміни в вашому фінансовому плані. Заведіть трекер досягнення ваших фінансових цілей і кожен місяць відзначайте прогрес. Перечитуйте ваші цілі, тримайте їх перед очима, щоб не втрачати фокус. Але пам’ятайте, що в той же час, ваші фінансові цілі можуть видозмінюватися. Не бійтеся коректувати свій план згідно зовнішнім обставинам або внутрішніх змін пріоритетів.

А як ви ставите фінансові цілі? Розкажіть в коментарях.

Або пройдыть по посиланю і зареєструйтеся на безкоштовний вебінар «Про гроші».

ratings_users:
1
ratings_score:
5
ratings_average:
5
views:
80