fbpx
Log In

5 фінансових звичок, які можуть принести користь

Кредити, роздільні рахунки в сім’ї і відсутність суворого планування бюджету може бути злом для вас а може стати справжнім рятівним колом.

  1. Спочатку виплачувати невеликі борги

Здавалося б, вигідніше виплатити кредит з найвищою процентною ставкою, щоб не накопичилося більше боргів. Але дослідники з Гарварду після серії експериментів прийшли до висновку, що наша мотивація підвищується, коли ми бачимо, як поступово зникають невеликі борги. Виплачуючи спочатку їх, ми помічаємо свій прогрес — і намагаємося швидше виплатити і всі інші.

  1. Мати роздільні рахунки в сім’ї

У багатьох випадках навіть розумніше мати роздільні рахунки: наприклад, якщо один з партнерів не вміє поводитися з грошима або у кожного є діти від попереднього шлюбу.

Також можна відкрити загальний рахунок для сімейних витрат і окремі рахунки, щоб у кожного була фінансова свобода. Так коли  наприклад  винекне у вас бажання зробити вашій половинці подарунок ви не будете брати ці гроші із загального бюджету.

  1. Знімати житло

Для молодих орендоване житло, мабуть, навіть краще. З ним ви не прив’язані до одного місця, завжди можете переїхати, якщо знайдете роботу в іншому місті. До того ж власне житло обходиться теж недешево: податок на нерухомість, рахунки за ремонт і утримання, відсоток по іпотеці.

Але незалежно від того, знімаєте ви житло або оплачуєте власне, старайтеся, щоб місячні виплати не перевищували 30% вашого місячного доходу.

  1. Брати кредити

Немає нічого поганого в кредитах, якщо він допоможе досягти однієї з двох фінансових цілей: відкрити власний бізнес або для розвитку існуючого бізнесу. Обидва ці варіанти з окупляться. Усі інші споживчі кредити, іпотека приведуть вас до стратегії простого споживача.

  1. Не планувати витрати

Планування бюджету схоже на дієту або заняття спортом: якщо воно не приносить задоволення, ви не зможете довго його дотримуватися. Якщо ретельне планування вам зовсім не по душі, спробуйте просто стежити за витратами за допомогою програми. Тоді у вас не виникатиме відчуття провини при кожній покупці, а при необхідності ви зможете зменшити свої витрати.

Крім того, почніть діяти за принципом «спочатку заплати самому собі». Від кожної зарплати в першу чергу відкладайте гроші на пенсійні накопичення, інвестиції та непередбачені випадки. А іншою частиною доходу ви зможете спокійно розпоряджатися.

4 науково доведених способу реалізувати мрії

Мріяти про щось прекрасно, рухатися назустріч мрії — ще краще. Чому ж іноді так важко зробити крок до вашої мети? І чому ми так легко відмовляємося від своїх мрій? Причина в недостатній силі волі. Хороша новина: силу волі можна тренувати!

Ми все до чогось прагнемо: схуднути на 15 кг, отримати підвищення на роботі, виростити дітей, придбати квартиру. Неважливо, наскільки піднесені або приземлені у вас мрії, в будь-якому випадку їх реалізація вимагає певних трудовитрат і жорсткого самоконтролю. А значить, залежить від вашої сили волі. І саме її відсутність заважає наблизитися до заповітної мети.

Згадайте, скільки разів ви обіцяли собі серйозніше ставитися до роботи, бігати вранці або їсти менше солодкого. Спочатку все йшло добре. Скільки ви протрималися? Тиждень? Місяць? Півроку? А потім ви втомилися і залишили ваше починання. Причина в тому, що сила волі і самоконтроль не безмежні. Вони закінчуються, як зарядка біля телефону.

Довгий час вважалося інакше. Психологи стверджували: якщо ви хочете чогось досить сильно — у вас не забракне ні сили волі. Однак в 1996 році дослідник в області самоконтролю професор Рой Баумейстер провів експеримент, який довів, що це не так.

Він запросив до кімнати 67 осіб і поклав перед ними шоколадне печиво. Однак пробувати ласощі дозволив тільки половині випробовуваних. Іншим можна було пригощатися редискою. Багато з групи обділених проявили зацікавленість до печива: дивилися з тугою на чуже частування, деякі навіть брали печиво, щоб понюхати його.

Потім усіх учасників попросили зібрати  головоломку. Люди з другої групи здавалися в два рази швидше. Ресурсу не вистачило на боротьбу з головоломкою. Баумейстер назвав цей феномен «виснаженням его». З тих пір провели нових десятки досліджень, і всі підтвердили результати цього експерименту.

Tagged under

Apologies, but no related posts were found.